Zdrowy sen niemowlaka

Jednym z podstawowych elementów, jaki musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka jest pościel do dziecięcego łóżeczka oraz wózka. Na początek warto zaopatrzyć się wygodny rożek. Dzięki niemu łatwiej nam będzie trzymać nowonarodzonego maluszka, a przy tym zapewnimy mu duże poczucie bezpieczeństwa. Natomiast do wózka odpowiedni będzie śpiworek, zapinany na suwaczki, znajdujące się po bokach, które ułatwią układanie i wyjmowanie dziecka.

Dziecięce łóżeczko jest miejscem, w którym noworodek spędza większą część doby, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie wyposażenie. Tutaj konieczna będzie całkowicie płaska poduszeczka – niektórzy z niej rezygnują, ale wtedy należy dziecku podłożyć pod główkę np. flanelową pieluszkę, ponieważ maluszki się ślinią i często im się ulewa pokarm. Jeżeli nie włożymy poduszeczki lub pieluszki, będziemy musieli często wymieniać prześcieradło i prać materac.

Kolejny, bardzo ważny element zestawu pościelowego stanowi kołderka dla niemowlaka. Ważne, aby była lekka, nie krępowała ruchów maluszka, ale jednocześnie wyczuwalna. Pamiętajmy, że najmłodsi lubią być szczelnie otuleni, ponieważ kojarzy im się to z życiem w brzuchu mamy.
Ponieważ dzidziuś dużą część dnia przesypia, należy mu stworzyć odpowiednie warunki tak, aby drzemki przebiegały bez zakłóceń. W związku z tym warto zainstalować baldachim dla łóżeczka. Będzie on chronił dziecko przed nadmiernym przenikaniem światła. Ponadto, baldachimy z grubszych materiałów mogą tłumić przenikanie dźwięków. Zarówno baldachimy, jak i pozostałe części pościeli, możemy kupić pojedynczo lub w zestawach.

Dodaj komentarz