Szkło w kuchni na ścianie

W nowoczesnym designie liczą się takie elementy jak minimalizm, estetyka czy praktyczność, która wyraża się między innymi w szybkości, z jaką da się daną przestrzeń posprzątać. Tak, tak, bowiem współczesne panie domu czy też gospodarze nieruchomości są zwykle zapracowani, zabiegani.

Szkło na ścianę – nowy design

Wszystkie te wymogi współczesnego designu spełnia właśnie szkło na ścianę , a dokładniej na przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym a wiszącymi nad nim szafkami. Na ten kawałek ściany możemy położyć mniejsze lub większe tafle szkła. Może być ono przezroczyste bądź matowe i kolorowe. To pierwsze sprawdzi się, jeśli chcemy wyeksponować w jakimś celu wygląd ściany pod kładzioną taflą. Jeśli nam na tym nie zależy lub wręcz koniecznie chcemy zasłonić brzydki kawałek tynku, to wykorzystamy szkło matowe czy kolorowe. Ma ono właściwości ozdobne. Upiększy nam przestrzeń tak, iż chętnie będziemy spędzać w kuchni czas, gotując i sprzątając.

Dodać można, że szkło wykorzystać można w celu ozdobnym także w inny sposób. Wystarczy stworzyć obrazy na szkle, choćby własnie tym nad blatem. Takie malunki z pewnością nadadzą naszej kuchni bardzo oryginalnego charakteru – tak, że nawet goście przenosić się będą z pokoju do kuchni, by podziwiać owe malunki. A co, jeżeli nie czujemy się na siłach czy wystarczająco utalentowani, by chwycić za pędzel, wziąć farby do malowania na szkle i zacząć się artystycznie wyżywać? Można oczywiście zatrudnić fachowców do tej pracy. Można też poprosić znajomych albo swoje pociechy, które z pewnością do tej pracy przystąpią z ochotą, energią i duża porcją wyobraźni. Ale to wersja raczej dla odważnych rodziców. Jeśli więc nie ma w nas takiej odwagi – kupmy gotowe malunki tego typu w sklepie.

Dodaj komentarz