Ramka kartonowa z wycięciem

Passe partout jest to pojęcie, które określa ramkę kartonową z wycięciem. Posiada powierzchnię trochę mniejszą od powierzchni karty z ilustracją, które najczęściej umieszczane jest w ramce obrazu.

Kartonowa rama może być czysta lub mieć zdobioną powierzchnię. Również może być bigowana, delikatnie falcowana oraz posiadać nacinaną powierzchnię. Paspartu powinno być na tyle duże, aby obraz był otoczony szerokim tłem. Jedną z największych zalet oprawiania metodą passe partout, oprócz wysokiej estetyki i trwałości, jest jej niewielki koszt. Równocześnie, ramka jest bardzo lekka, co ułatwia powieszenie jej na ścianie. Nadaje się również do oprawy drukowanych zdjęć.
Obramowanie passe partout nie traci kolorów, nie blaknie i nie ulega przebarwieniom. Ten atrakcyjny element stwarza więc liczne możliwości zastosowania, dzięki czemu sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Doskonale sprawdzą się jako ozdoba albumów, służą także do oprawiania drobnych elementów jubilerskich, papierowych ilustracji.
Oprawa kartonowa ramki nawiązuje do francuskiej tradycyjni zdobniczej. Biała tonacja oraz klasyczna forma sprawiają, że produkt będzie piękną oprawą zarówno fotografii w stylu retro, jak i kolorowego, dziecięcego rysunku.
Dobranie odpowiedniej kolorystki Passe-partout, może stanowić swoiste przedłużenie mniejszej ilustracji oraz nadać wrażenie głębi.
Stosowanie powyższych ramek nie tylko daje wrażenie trójwymiarowości oprawy, ale także faktycznie odsuwa pracę od szyby. Warto dodać, że passe partout może być aktualnie naprawdę oryginalne i wyszukane. Istnieje możliwość wycięcia dowolnych kształtów, nacięć, wytłoczenia napisów. Całość może stanowić doskonałą kompozycję. Świetny sposób na prezent, podziękowanie. Zaletą passe partout jest uniwersalny charakter. Pasuje do większości wnętrz i obrazu, zawsze dodając elegancji i subtelności.

Dodaj komentarz