Implanty zębowe a piękny uśmiech

chirurgia stomatologicznaWizyta u stomatologa przestała już wiązać się z bólem, ponieważ dentyści używają dobrych znieczulających leków, dzięki którym pacjenci nie czują dyskomfortu. Chirurgia stomatologiczna jest właśnie leczeniem bez odczuwania dolegliwości bólowych, a do zakresu jej usług można zaliczyć: regeneracja wyrostków zębodołowych, usuwanie zębów zatrzymanych, podnoszenie dna zatoki szczękowej, chirurgiczne leczenie chorób przyzębia, chirurgiczne usuwanie zębów mądrości, resekcje i podcinanie wiązadełek.

Chirurgia stomatologiczna wymaga od dentysty dogłębnej wiedzy i wyczucia, ale lekarze wykonujący te zabiegi są profesjonalnie wyszkoleni. Stomatolog zajmuje się również zabiegami takim jak implanty zębowe, które umieszcza w dziąśle pacjenta. Zabieg ten jest bardzo popularny, ponieważ osoby posiadające ubytki jednego lub kilki zębów mogą z powodzeniem z tego skorzystać. Efekt wizualny jest bardzo dobry, nikt nie jest w stanie odróżnić ich od naturalnych zębów. Implanty zębowe są to sztuczne korzenie wykonane z tytanu i stanowią podłoże do wstawienia zęba. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tej możliwości, należy wiedzieć, że implanty zębowe są to niewielkie wkręty umieszczane na stałe w kości szczęki człowieka.

Zastosowanie tytanu sprawia, że jest on tolerowany przez człowieka i nie dochodzi do odrzucenia. Proces gojenia trwa kilka miesięcy po czym implanty zębowe zrastają się na stałe z kością pacjenta, stanowiąc mocną podstawę do umieszczenia korony lub most. Wykorzystanie takie rozwiązania pozwala cieszyć się z pięknego uśmiechu.

Podobne tematy znajdziesz w internecie szukając: „chirurgia stomatologiczna Kraków” lub innych pokrewnych haseł.

Dodaj komentarz