Dobra strona konopi

konopie medyczneDebata na temat legalizacji lub przynajmniej depenalizacji tzw. narkotyków miękkich, a zwłaszcza marihuany przybrała w ostatnim czasie na znaczeniu. Kwestia ta dzieli zwolenników nowych rozwiązań, którzy sprzeciwiają się karaniu ludzi robiących coś na swój własny użytek, zwracających również uwagę na lecznice właściwości marihuany i tych, którzy są konserwatywni i zauważają negatywne skutki uboczne.

Wiele krajów na świecie wprowadziła możliwość korzystania z substancji konopnych w lecznictwie. Dzięki temu bardziej skuteczne stało się nie tylko samo leczenie, ale i zmniejszyła się znacząco ilość uszczerbków na zdrowiu powodowana przyjmowaniem niewłaściwych dawek – np. w Portugalii. Konopie medyczne i ich stosowanie mają więc bardzo pozytywny wpływ także na bezpieczeństwo nasze i uczy nas jak poprawnie obchodzić się z danymi substancjami w taki sposób, aby nie zagrażały zdrowiu. Konopie mogą występować pod różnymi postaciami. Jest i herbata konopna, są oleje z konopi, są także słodycze konopne, nasiona, białko konopne, kawa konopna, mąka konopna, a także konopny makaron. Każde z nich może okazać się bardzo cennym składnikiem naszej codziennej diety.

Herbata bywa niezbędna w sytuacjach stresowych i jest panaceum na chorobę Alzheimera, konopie są bowiem bogactwem wielu witamin – od poprawiającej wzrok A, poprzez dbającą o naczynia krwionośne E aż po K, która usprawnia proces krzepnięcia krwi. Zawierają także wiele materiałów potrzebnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu takich jak cynk, wapń, fosfor czy magnez – dzięki nim mamy mocne kości, włosy i mięśnie, a nasz mózg działa prawidłowo.

Dodaj komentarz