Biały fartuch? Niekoniecznie!

strój medycznyJaki kolor kojarzy nam się ze szpitalem? Oczywiście biały. Dawniej podstawowym atrybutem lekarza był stetoskop oraz długi, biały fartuch. Podobnie pielęgniarki zobowiązane były do noszenia białego stroju. Jednak czasy się zmieniły i dzisiaj możemy zerwać z dawnymi stereotypami. W jaki sposób?

Przede wszystkim dzisiejsza odzież medyczna (sklep.medicstar.pl) wcale nie musi być biała! Dostępnych jest dzisiaj wiele przeróżnych kolorów- od delikatnych, pastelowych róży, błękitów czy zieleni do głębokich i mocnych kolorów takich jak granat, wyrazisty róż czy też czekoladowy brąz. Kolorów i ich odcieni stosowanych w branży odzieży medycznej jest dzisiaj tyle, że na pewno każdemu uda się dobrać ten jeden odpowiedni, pasujący do jego osobowości. Oczywiście można także wybrać klasyczną biel oraz ewentualnie urozmaicić ją delikatnymi akcentami w postaci barwnych wykończeń. Warto jeszcze nadmienić, że można oczywiście zdecydować się na zakup bluzy w jednym kolorze, a spódnicy czy spodni w innym.

Tu przechodzimy do kolejnego tematu. Na rynku dostępne są dzisiaj nie tylko długie, rozpinane fartuchy medyczne, ale także krótsze, wkładane przez głowę bluzy medyczne. Dużą popularnością cieszą się także żakiety – rozpinane, ale krótsze niż fartuchy. Zarówno bluzy, fartuchy jak i żakiety nie tylko możemy zakupić w różnych kolorach, ale dodatkowo w przeróżnych fasonach. Żakiety mogą być ze stójką, z krótkim rękawem, z długim, zapinane pośrodku, lekko na skos albo na boku. Podobnie jest z bluzami – mogą one być z dekoltem w serek albo owalnym. Możliwości jest praktycznie nieskończenie dużo, a wiele pomysłów zaczerpnąć można ze sklepu z odzieżą medyczną.

Coraz częściej, szczególnie na oddziałach pediatrycznych można spotkać lekarzy, czy też pielęgniarki ubranych w bluzy medyczne w przeróżne wzory, jak na przykład sowy czy motyle. W związku z tak dużymi możliwościami warto uważnie zastanowić się nad swoim strojem do pracy. Nie musi on być już nudny – może być elegancki i podkreślać naszą osobowość.

Dodaj komentarz